קידום אורגני

 

 

 

עוד הצעות מחיר

סלנג

לוח כלי נגינה

שפעת החזירים

נעלי ספורט

להתחיל עם בנות

קעקועים

סושי

הסרת שיער

תואר ראשון במשפטים

השלמת בגרויות

להפסיק לעשן

הורוסקופ

ויסקי

הגדלת חזה

כמעט מלאכים

בירה

הסרת משקפיים

אייפון 

השתלת שיער

עבודה בחו"ל

פסיכומטרי

כאבי גב

ניתוח אף

השתלת שיניים

ציפוי שיניים

יישור שיניים

הלבנת שיניים

 

 

השלמת בגרויות

בחינות בגרות הן השלב הראשון במסלול החיים האקדמי של כל תלמיד. לעיתים, בימי התיכון הצעירים והסוערים, קשה לנו להבין את משמעותן של בחינות הבגרות ואולם, כאשר מגיע הזמן שבו נרצה לרכוש השכלה אקדמאית במוסד להשכלה גבוהה הנחשב לטוב ואיכותי, בחוג הלימוד בו אנו חושקים לעסוק, הופכות הבגרויות למרכיב חשוב והכרחי שמהווה את כרטיס הכניסה לאקדמיה.

בשנתיים האחרונות של בית הספר התיכון עובר כל תלמיד ממוצע שורה ארוכה של מבחני בגרות המשתקללים לכדי 21 יחידות לימוד המהוות את תעודת הבגרות. כל תלמיד חייב להיבחן במקצועות חובה ומקצועות בחירה בהתאם לרמת היחידות בהן הוא בוחר להיבחן (אנגלית ומתמטיקה). מקצועות החובה כדי לקבל תעודת בגרות מלאה הם: אנגלית, מתמטיקה, ספרות, היסטוריה, הבעה ולשון, אזרחות, תנ"ך, ומקצוע בחירה כגון אמנות, גיאוגרפיה, כלכלה, פיזיקה, צרפתית, מחשב, ביולוגיה ועוד.

עבור מי השלמת בגרויות מיועדת?

תעודת הבגרות מוענקת למי שקיבל ציון של לפחות עובר ביחידות הלימוד שלו והיא ניתנת על ידי משרד החינוך. ישנם תלמידים אשר בוחרים להיבחן בכל המקצועות במהלך התיכון ואולם ישנם תלמידים אשר מסיבות שונות בוחרים לבצע השלמת בגרויות בשלב מאוחר יותר של חייהם. הסיבות להשלמת בגרויות במועד מאוחר יותר הוא הרצון להפחית מעומס הבחינות הרב במהלך התיכון או קושי בהתמודדות עם מקצועות מסויימים ורצון להשקיע בהם יותר לימוד וזמן כמו למשל מתמטיקה. כל תלמיד יכול להשלים בגרויות בשלב מאוחר יותר.

על מנת להירשם לבחינת הבגרות יש לגשת למשרד החינוך ולפתוח תיק של נבחן חדש. משרד החינוך לרוב ישלח אותך להיבחן במוסד התיכוני בו למדת בעבר.

התלמיד המבקש ללמוד לבחינת הבגרות יוכל לבחור הרם ללמוד באופן פרטי על ידי רכישת ספרי לימוד עצמאיים או להירשם לקורס הכנה לבגרויות באחד ממכוני העזר להשלמת בגרויות הקיימים בשוק.

כולם יכולים להצליח במבחני הבגרות.

חשוב לזכור כי להשלים בגרויות בשלב מאוחר יותר יכול להיות גם דבר שלילי. המדובר בתקופת זמן בה אינך מקדיש ללימודים את מירב זמנך משום שהתלמיד כבר לא נמצא במסגרת לימודים מלאה. זמן רב עבר והחומר נשכח במקצת ויש צורך ללמוד מחדש דברים שבעבר כבר למדנו. לצורך למידה להשלמת בגרויות נדרשת נחישות והתמדה. מניסיונם של תלמידים רבים ניתן ללמוד כי השלמת בגרויות או שיפור ציוני הבגרות במועד מאוחר יותר אכן עבד ותלמידים רבים הצליחו להשיג ציונים גבוהים יותר מאשר אלו שהשיגו בתיכון.

אז בכמה כסף מדובר? ובכן, אם בחרת שלא לנצל את שנות התיכון כדי להצליח בבחינות הבגרות זיכרו כי השלמת בגרויות מאוחרות יותר כרוכה בהוצאה כספית.

סכום הכסף שיעלה לכם להשלים בגרויות משתנה ותלוי בכמה יחידות לימוד הינכם מעוניינים להשלים וכיצד אתם מתכוונים ללמוד לבחינה. קורסים במכוני הכנה לבגרויות או מורים פרטיים הינם הוצאה גדולה אך כאמור, הוצאה משתלמת שהינה בבחינת קצירת הפירות בשלב מאוחר יותר. כיום ניתן לשלם על השלמת בגרויות דרך הפיקדון הצבאי.